Degustacja whiskey

Degustacja whiskey

Degustacja umożliwia docenić walory zapachowe i smakowe trunku, szczególnie tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z whisky. Nasza podróż obejmuje trzy spośród sześciu regionów Szkocji produkujących whisky, z których omawiamy i degustujemy trzy wybrane gatunki. Zaczynamy od najłagodniejszej whisky pochodzącej z regionu Lowlands-nizin, poprzez whisky z Highlands-wyżyn, a zakończymy na najintensywniejszej-torfowej whisky z regionu Islay-wyspy.

Dlaczego ten trunek?

Degustacja whisky jest niezwykła i wyjątkowa, gdyż towarzyszy jej żywa szkocka muzyka w wykonaniu prowadzącego Przemka Wawrzyniaka, który występuje w tradycyjnym szkockim stroju -kilcie. Muzyka i dźwięk wielkich dud szkockich wprowadza w magiczny świat kultury celtyckiej przybliżając nam obyczaje, ciekawostki, tajemnice i uroki Szkocji. Można powiedzieć, że jest to wieczór szkocki, podczas którego uczestnicy mają możliwość, oprócz degustowania whisky, posłuchać szkockiej muzyki, ciekawostek z życia Szkotów oraz najlepszych szkockich dowcipów. Szkocja jest niezwykle ciekawym i oryginalnym krajem, a nasz program doskonale bawi. Gwarantujemy satysfakcję uczestnikom dzięki bardzo dobrej jakości wykonania degustacji. Całość prowadzona jest w sposób przystępny, zabawny i kompetentny.

Ramowy program

1.Muzyka szkocka na żywo - dudy (ok.5 minut);
2.Powitanie gości;
3.Część teoretyczna - prezentacja Szkocji;
4.Część praktyczna - degustacja whisky. Każdy z uczestników ma przed sobą 3 kieliszki z whisky - z trzech różnych regionów Szkocji;
5.Whisky Quiz - wybrana osoba odpowiada na kilka pytań dotyczących Szkocji.Nagrodą jest album o whisky;
6.Podsumowanie i muzyka na żywo (ok.5 minut);

Degustacja trwa 90 - 120 minut.

PFR