Wieczory panieńskie i kawalerskie

Wieczory panieńskie i kawalerskie

Wieczory kawalerskie i panieńskie to stara tradycja, która w przypadku wieczorów kawalerskich sięga czasów pogańskich. Były to radosne, mocno zakrapiane imprezy odbywające się wyłącznie w męskim gronie.
Tradycja organizowania wieczorów panieńskich sięga z kolei XVIII wieku. Wówczas dotyczyła wyłącznie wsi i miała raczej smutny charakter. Noc przed zaślubinami odbywało się spotkanie w domu przyszłej panny młodej, w trakcie którego miały miejsce tak zwane „rozpleciny” przy akompaniamencie smutnych pieśni druhen.
W dzisiejszych czasach pożegnanie stanu wolnego jest wyjątkowym wydarzeniem, na które składa się dobra zabawa, moc atrakcji przygotowanych dla przyszłych nowożeńców oraz fantastyczne chwile spędzone w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych znajomych.

Niezwykle istotne jest wybranie lokalizacji, w której może zostać zorganizowana impreza. Świetnym miejscem będzie nasz Hotel & Resort Vitalia w Boszkowie. Jest on położony pośród lasów nad przepięknym Jeziorem Dominickim. Oddajemy do Państwa dyspozycji komfortowe pokoje i domki letniskowe oraz doskonale działające zaplecze gastronomiczne. Zapewniamy również pomoc w organizacji różnego rodzaju imprez, w tym oczywiście wieczorów panieńskich i kawalerskich.
Przygotowaniem i organizacją wieczoru panieńskiego zwyczajowo zajmuje się świadkowa będąca prawą ręką panny młodej. W głównej mierze to ona zaprasza odpowiednie gościnie oraz opracowuje plan imprezy. Zaproszone panie to przyjaciółki i bliskie znajome przyszłej panny młodej, z którymi chętnie spędzi ona czas.

Wieczór panieński nad jeziorem

Odpowiednio skrojony plan zabawy powinien być podporządkowany gustowi przyszłej małżonki tak, by w czasie tego wyjątkowego wieczoru poczuła się komfortowo. Warto wziąć pod uwagę zorganizowanie imprezy trwającej cały weekend. Podczas kilkudniowego wyjazdu na jego uczestniczki czeka więcej atrakcji, a swobodnej atmosfery nie będzie psuł nadmierny pośpiech.
Niezapomniany wieczór panieński nad jeziorem jest niezawodnym sposobem na przeżycie radosnych chwil w pięknych okolicznościach przyrody, które otaczają nasz ośrodek. Odpoczynek i relaks na słonecznej plaży, kąpiele w jeziorze oraz wieczorne rozrywki będą miały niesamowity klimat.
W naszym ośrodku czekają do Państwa dyspozycji elegancko urządzone pokoje hotelowe dwu-, trzy- i czteroosobowe. Całoroczne murowane domki na wieczór panieński także będą doskonałym wyborem, jeśli pragniecie swobodnie i mniej oficjalnie spędzić czas, ciesząc się widokiem na jezioro.
Jeśli została już ustalona liczba gościń oraz miejsce na zorganizowanie fantastycznej zabawy, należy wyznaczyć odpowiedni termin. Dogodną datą będzie co najmniej tydzień przed wyznaczonym dniem ślubu.
Tego typu przyjęcie zorganizowane w niesamowicie klimatycznym miejscu, jakim dysponuje Hotel & Resort Vitalia, jest doskonałym pomysłem na ciekawe spędzenie ostatnich dni wolności przyszłej panny młodej. Na wieczorze panieńskim nie może zabraknąć wyśmienitego menu zawierającego ulubione dania i przekąski kandydatki na żonę. Nie bez znaczenia jest też rodzaj trunków, jakie przypadną do gustu wszystkim uczestniczkom imprezy. Lista potraw serwowanych w naszej restauracji będzie obejmowała wszelkie sugestie dotyczące rodzaju potraw. Zadbamy o wspaniałe
dekoracje (np. zgodne z tematem przewodnim imprezy), profesjonalny wystrój, świetną obsługę oraz oprawę muzyczną, bez której nie może się odbyć żadna udana zabawa.
Z tak komfortowego wieczoru panieńskiego wszystkie gościnie będą bardzo zadowolone, a zabawa potrwa do białego rana!
Jeśli pobyt w naszym ośrodku zaplanowały Panie na cały weekend, to oprócz spacerów pośród pięknej przyrody czy korzystania z plaży i kąpieliska proponujemy przejażdżki rowerowe lub konne.
Dla pań lubiących aktywne spędzanie czasu oddajemy do dyspozycji boisko do siatkówki i badmintona.
Oprócz wyśmienitej zabawy niezapomniany wieczór panieński nad jeziorem to również odpoczynek, relaks i przyjemne chwile na świeżym powietrzu spędzane w zaprzyjaźnionym towarzystwie.

Wieczór kawalerski nad jeziorem

Dobre zaplanowanie i sprawna organizacja wieczoru kawalerskiego najczęściej spoczywa w rękach świadka wybranego przez przyszłego pana młodego. To on, znając doskonale zainteresowania i preferencje przyszłego nowożeńca, jest w stanie stworzyć odpowiedni scenariusz udanego wieczoru, na którym nie powinno zabraknąć nikogo spośród najbliższego grona jego znajomych.
Po powiadomieniu o terminie wieczoru kawalerskiego wszystkich jego gości pozostaje pytanie, czy może warto utrzymać go w tajemnicy przed przyszłym panem młodym? Jeżeli lubi być zaskakiwany, będzie miał świetną niespodziankę. Z kolei jeżeli kocha on aktywność fizyczną i wyzwania z nią związane, doskonałym wyborem będzie miejsce, które oferuje interesujące atrakcje i niesamowity klimat. Nasz Hotel & Resort w Boszkowie, to wspaniałe miejsce, gdzie mogą Panowie zorganizować wieczór kawalerski nad jeziorem. Położone w bezpośrednim sąsiedztwie Jezioro Dominickie, okoliczne lasy oraz świeże powietrze skłaniają do wyboru tej lokalizacji na cały weekend.

To doskonała baza noclegowa, gdzie można skorzystać z pokoi hotelowych lub całorocznych domków i świetnego zaplecza gastronomicznego, w którym tworzymy menu oparte na specyficznym połączeniu tradycji z nowoczesności. To wszystko daje wspaniałą podstawę do zorganizowania udanych wieczorów kawalerskich!
Dokładamy starań, by zadowolić naszych gości w kwestii spełnienia wszelkich oczekiwań, zgłaszanych przez świadka. Wiążą się one z wyborem odpowiedniego menu, rodzaju muzyki podczas imprezy, wystroju i dekoracji miejsca oraz atrakcji podczas wieczoru kawalerskiego. Wyśmienita zabawa do białego rana gwarantowana! Po wspaniale spędzonej imprezie warto skorzystać z uroków miejsca nad jeziorem. Domki na wieczór kawalerski znajdujące się blisko jeziora pozwalają na swobodę i bezpośredni dostęp do kąpieliska z drewnianym pomostem.
Jeśli przyszły pan młody lubi ducha rywalizacji oraz aktywne spędzanie czasu, można rozgrywać mecze siatkówki lub badmintona, korzystając z nowoczesnego boiska, czy też zorganizować małe regaty żeglarskie, spływ kajakowy i przejażdżki rowerowe, korzystając ze sprzętów dostępnych u nas lub w zaprzyjaźnionych wypożyczalniach. Wieczór spędzony przy tradycyjnym grillu czy ognisku, będzie świetnym zwieńczeniem aktywnego dnia!
Pomysł, by zorganizować wieczór kawalerski nad jeziorem w przepięknych plenerach obfitujących w ciekawe atrakcje z pewnością docenią wszyscy goście, a przede wszystkim przyszły pan młody.

PFR